Blom Topeye

Blom technologie laserového skenování TopEye je vyvinuta pro náročná řešení, která vyžadují vysokou hustotu a přesnost LiDAR dat v kombinaci s digitálními snímky. Díky jedinečné duální technologii skenování s frekvencí 210 KHz umožňuje tato metoda dosud nepředstavitelné aplikace v oblasti 3D modelování.

Vývoj technologií TopEye LiDAR má své kořeny už v roce 1993 pro LiDAR a v roce 1999 pro technologii digitálního snímkování s vysokým rozlišením. Dnes má Blom již 5. generaci softwaru pro zpracování LiDAR dat a 3. generaci TopEye LiDAR technologie pro realizaci vlastního skenování. Tato LiDAR technologie nabízí špičkovou přesnost měřených dat (až 15 mm ve výšce) a rozlišení digitálních snímků až 2 cm/pixel. To umožňuje modelování reálného světa i v nejmenším detailu.
V průběhu let vyvinul Blom vlastní patentované SW řešení pro prvotní zpracování dat LiDAR TEPP-5, který dnes nachází široké uplatnění v rámci celé skupiny Blom. Toto řešení umožňuje ke každému projektu dodat komplexní a objektivní statistiku definující kvalitu dat pro každý dodaný datový soubor.

Blom je průkopníkem hybridních řešení kombinujících LiDAR a digitální snímky. Inovativní řešení RTCE-7 umožňuje sedmi-prvkové ovládání digitální kamery v reálném čase. Díky tomu je možné následně vysoce automatizovaně vyhodnocovat snímky s vysokým rozlišením ve stereo módu.
Blom je lídrem v oblasti LiDAR technologií po více než 10 let a tuto pozici hodlá i nadále obhájit díky neustálým inovacím v systémech, softwaru a metodice pořizování dat. 

Web development by Imaginanet