Geo vyhledávání

Geo vyhledávání


Internet poskytuje uživatelům velké množství informací, které je však někdy až zahlcující. Pro spolehlivé vyhledání informací může být často důležitá i informace o geo-prostorové poloze.

Získat detailní geografické informace z pohodlí domova od počítače je dnes běžným očekáváním každého uživatele internetu. Při vyhledávání vhodné nemovitosti ke koupi chceme vždy vědět, v jakém se nachází prostředí, jak dostupné jsou veřejné dopravní služby a jak vypadá nejbližší okolí nemovitosti.

3D sociální platformy, jako je "Second Life" nebo "IMVU", kde se uživatelé v prostředí virtuální reality setkávají s lidmi, skrytými za avatar obrázky, je příkladem toho, co nároční uživatelé internetu v dnešní době očekávají; virtuální prostředí, kde si uživatelé mohou popovídat s přáteli a stýkat se s nimi v konkrétní lokalitě či městě. Skupiny vytvořené uživateli v rámci těchto komunit obvykle sdílejí společné zájmy, jazyk nebo místo bydliště.

Interaktivní turističtí průvodci, které moderním způsobem nabízí turistické informace široké veřejnosti, jsou lidmi stále častěji vyhledávány. Díky nim může uživatel virtuálně docestovat až na místo určení  a ověřit si, zda opravdu splňuje jeho očekávání a představy. Může si také vyhledat zajímavé památky v okolí a naplánovat si trasu z bodu A do bodu B, přes C a D. Příkladem takového moderního průvodce je například on-line Cestovní Průvodce od Repsol benzínové společnosti.

Velmi rychle se také rozvíjí herní průmysl. Směřuje ke konceptu vytváření 3D virtuálních světů, kde by spolu uživatelé v rámci hry komunikovali, závodili či bojovali. Vysoce kvalitní grafické akcelerátory umožňují herním konzolám ukazovat skutečné 3D prostředí a BLOM je tím, kdo rozvoji těchto zážitků poskytuje potřebné informace.

Web development by Imaginanet